> Men's Senior Pairs (Over 55) - Hertfordshire

Preliminary Round
Play by Wed 15th May
Round 1
Play by Wed 29th May
Round 2
Play by Wed 12th Jun
Quarter-Finals
Play by Wed 26th Jun
Semi-Finals
Play by Wed 10th Jul
Area Final (Neutral Green)
Play by Wed 24th Jul

Martin Coles
(Mill End, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

21 - 8
Ends: 16
Keith Avenell
(Welwyn Garden City, Hertfordshire (South/West))

Martin Coles
(Mill End, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

17 - 13
Ends: 18
Mark Trembling
(Batchwood Hall, Hertfordshire (South/West))
 

Martin Coles
(Mill End, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)
15 - 16
Gary Edwards
(Mill End, Hertfordshire (South/West))

 

 
Gary Edwards
(Mill End, Hertfordshire (South/West))
10 - 21
Patrick Jones
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

 
Patrick Jones
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))
W/O
Philip Russell
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

 
Philip Russell
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))
V
Dave Murphy
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

Mark Trembling
(Batchwood Hall, Hertfordshire (South/West))

17 - 10
Ends: 17
Chris Gray
(Berkhamsted, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

John Osborn
(Harpenden, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)
10 - 16
Ends: 18
Ken Woodward
(Kitcheners, Hertfordshire (South/West))

 
Ken Woodward
(Kitcheners, Hertfordshire (South/West))
15 - 19
Gary Edwards
(Mill End, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

Gary Edwards
(Mill End, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

28 - 9
Steven Jewell
(Potters Bar, Hertfordshire (South/West))

Patrick Jones
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

22 - 9
Ends: 18
Malcolm Sage
(Bushey, Hertfordshire (South/West))

Patrick Jones
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

20 - 15
Ends: 18
John Turkentine
(Batchwood Hall, Hertfordshire (South/West))
 

Patrick Jones
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

26 - 3
Ends: 12
Rhys Lewis
(Oak Hill, Hertfordshire (South/West))
 

John Turkentine
(Batchwood Hall, Hertfordshire (South/West))

18 - 12
Ends: 18
Stephen Tanner
(Tring, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

Stephen Maynard
(Harpenden, Hertfordshire (South/West))

15 - 7
Ends: 17
Mark Yelland
(Garston, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

Stephen Maynard
(Harpenden, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)
14 - 18
Ends: 18
Rhys Lewis
(Oak Hill, Hertfordshire (South/West))

 

Russell Hansard
(Mill End, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)
9 - 28
Ends: 14
Rhys Lewis
(Oak Hill, Hertfordshire (South/West))

Philip Russell
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))

24 - 4
Ends: 16
Nick Bessant
(Rickmansworth, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

 
Philip Russell
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))

19 - 6
Antony Bailey
(Herts, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

 
Philip Russell
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))

21 - 13
Ends: 17
Edward Clark
(Batchwood Hall, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

 
Philip Russell
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))

26 - 12
Ends: 16
Ian Snook
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

Antony Bailey
(Herts, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

V
BYE

Edward Clark
(Batchwood Hall, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

V
BYE

Edward Clark
(Batchwood Hall, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

18 - 13
Ends: 18
Tony Redford
(Harpenden, Hertfordshire (South/West))
 

Tony Redford
(Harpenden, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

V
BYE

Steven Holt
(Mill End, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

V
BYE

Steven Holt
(Mill End, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)
10 - 16
Ends: 18
Ian Snook
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))

 

 
Ian Snook
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))

26 - 13
Ends: 16
John Hay
(Metropolitan Bushey , Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

Ian Snook
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))

V
BYE
(Challenger)

Tony Barr
(Herts, Hertfordshire (South/West))

V
BYE
(Challenger)

Tony Barr
(Herts, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)
18 - 20
John Hay
(Metropolitan Bushey , Hertfordshire (South/West))

 

John Hay
(Metropolitan Bushey , Hertfordshire (South/West))

V
BYE
(Challenger)

Cliff Moore
(Royston, Hertfordshire (North/East))

V
BYE
(Challenger)

 
Cliff Moore
(Royston, Hertfordshire (North/East))
W/O
John Dowler
(Northaw & Cuffley, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

John Dowler
(Northaw & Cuffley, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

15 - 12
Ends: 18
Mark Harris
(Sawbridgeworth, Hertfordshire (North/East))
 

 
John Dowler
(Northaw & Cuffley, Hertfordshire (North/East))
4 - 22
Ends: 14
Steve Budge
(Baldock Town, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

 
Steve Budge
(Baldock Town, Hertfordshire (North/East))
16 - 18
Ends: 18
Dave Murphy
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

John Dowler
(Northaw & Cuffley, Hertfordshire (North/East))

V
BYE
(Challenger)

Mark Harris
(Sawbridgeworth, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

V
BYE

 
Mark Harris
(Sawbridgeworth, Hertfordshire (North/East))

17 - 16
Ends: 18
Denis Stevenson
(Bishop's Stortford, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

Denis Stevenson
(Bishop's Stortford, Hertfordshire (North/East))

V
BYE
(Challenger)

Steve Budge
(Baldock Town, Hertfordshire (North/East))

V
BYE
(Challenger)

Steve Budge
(Baldock Town, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

18 - 15
Ends: 18
Martin Roberts
(Baldock Town, Hertfordshire (North/East))
 

Steve Budge
(Baldock Town, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

15 - 14
Ends: 19
Victor Greenberg
(Hertford, Hertfordshire (North/East))
 

Martin Roberts
(Baldock Town, Hertfordshire (North/East))

V
BYE
(Challenger)

Michael Parsons
(Baldock Town, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

V
BYE

Michael Parsons
(Baldock Town, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)
13 - 14
Victor Greenberg
(Hertford, Hertfordshire (North/East))

 

Victor Greenberg
(Hertford, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

V
BYE

Dave Murphy
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

V
BYE

 
Dave Murphy
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))

14 - 13
Steve Kilford
(Royston, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

Dave Murphy
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

18 - 17
Ends: 18
Robert Dempster
(Baldock Town, Hertfordshire (North/East))
 

Dave Murphy
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

16 - 14
Ends: 18
Garry Warrender
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))
 

Steve Kilford
(Royston, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

V
BYE

Robert Dempster
(Baldock Town, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

V
BYE

 
Robert Dempster
(Baldock Town, Hertfordshire (North/East))

24 - 13
Ends: 18
Mike Rowe
(Hertford, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

Mike Rowe
(Hertford, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

V
BYE

Garry Warrender
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

V
BYE

Garry Warrender
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

20 - 8
Ends: 15
Colin Dyer
(Rosedale, Hertfordshire (North/East))
 

Garry Warrender
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

20 - 8
Ends: 16
Dale Large
(Hoddesdon & Rye Park, Hertfordshire (North/East))
 

Colin Dyer
(Rosedale, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

V
BYE

Dale Large
(Hoddesdon & Rye Park, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

V
BYE

 
Dale Large
(Hoddesdon & Rye Park, Hertfordshire (North/East))

19 - 15
Ends: 18
David Marr
(Whitethorn, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

David Marr
(Whitethorn, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

V
BYE

This site uses some unobtrusive cookies to store information on your computer. By using our site you accept our Terms And Conditions and Privacy Policy.

×