Men's Senior Singles (Over 55) - Area 8 - Devon

Preliminary Round
Play by Wed 26th May
Round 1
Play by Wed 9th Jun
Round 2
Play by Wed 23rd Jun
Quarter-Finals
Play by Wed 7th Jul
Semi-Finals
Play by Wed 21st Jul
Area Final (Neutral Green)
Play by Wed 4th Aug

Richard Ellis
(Crediton, Devon)
(Challenger)

V
BYE

 
Richard Ellis
(Crediton, Devon)
18 - 21
Peter Mcneil
(South Molton, Devon)
(Challenger)

Peter Mcneil
(South Molton, Devon)
(Challenger)

21 - 10
George Coxwell
(Bideford, Victoria Park, Devon)
 

 
Peter Mcneil
(South Molton, Devon)
2 - 21
Steven Bonetta
(Bideford, Victoria Park, Devon)
(Challenger)

Steven Bonetta
(Bideford, Victoria Park, Devon)
(Challenger)
V
TBC
 

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

Peter Mcneil
(South Molton, Devon)

V
BYE
(Challenger)

George Coxwell
(Bideford, Victoria Park, Devon)

V
BYE
(Challenger)

George Coxwell
(Bideford, Victoria Park, Devon)
(Challenger)

21 - 8
Shaun Doherty
(Bideford, Victoria Park, Devon)
 

Shaun Doherty
(Bideford, Victoria Park, Devon)
(Challenger)

V
BYE

Richard Evans
(South Molton, Devon)

V
BYE
(Challenger)

 
Richard Evans
(South Molton, Devon)
12 - 21
Peter Wade
(Bradworthy, Devon)
(Challenger)

 
Peter Wade
(Bradworthy, Devon)
14 - 21
Steven Bonetta
(Bideford, Victoria Park, Devon)
(Challenger)

Peter Wade
(Bradworthy, Devon)

V
BYE
(Challenger)

Steven Bonetta
(Bideford, Victoria Park, Devon)

V
BYE
(Challenger)

 
Steven Bonetta
(Bideford, Victoria Park, Devon)

21 - 14
Anthony KWIECIEN
(Bideford, Victoria Park, Devon)
(Challenger)

Anthony KWIECIEN
(Bideford, Victoria Park, Devon)
(Challenger)

V
BYE

Derek Dennis
(United Services, Devon)

V
BYE
(Challenger)

 
Derek Dennis
(United Services, Devon)
18 - 21
Paul Weeks
(Great Torrington, Devon)
(Challenger)

Paul Weeks
(Great Torrington, Devon)
(Challenger)
19 - 21
Peter Iddenden
(Combe Martin, Devon)

 

Peter Iddenden
(Combe Martin, Devon)
(Challenger)
V
Andy Lock
(Madeira, Devon)
 

Paul Weeks
(Great Torrington, Devon)

V
BYE
(Challenger)

Peter Iddenden
(Combe Martin, Devon)
(Challenger)

V
BYE

 
Peter Iddenden
(Combe Martin, Devon)

21 - 18
Shane Wood
(North Tawton, Devon)
(Challenger)

Shane Wood
(North Tawton, Devon)

V
BYE
(Challenger)

Kevin Phillips
(Topsham, Devon)
(Challenger)

V
BYE

Kevin Phillips
(Topsham, Devon)
(Challenger)

21 - 11
Peter Barradell
(Seaton, Devon)
 

 
Kevin Phillips
(Topsham, Devon)
16 - 21
Andy Lock
(Madeira, Devon)
(Challenger)

Peter Barradell
(Seaton, Devon)

V
BYE
(Challenger)

Andy Lock
(Madeira, Devon)

V
BYE
(Challenger)

Andy Lock
(Madeira, Devon)
(Challenger)

21 - 9
Colin Risdon
(Hemyock, Devon)
 

Colin Risdon
(Hemyock, Devon)
(Challenger)

V
BYE

Phil Crichard
(Seaton, Devon)
(Challenger)

V
BYE

Phil Crichard
(Seaton, Devon)
(Challenger)
W/O
Colin Mees
(Exonia, Devon)

 

 
Colin Mees
(Exonia, Devon)
9 - 21
Gary Howland
(Topsham, Devon)
(Challenger)

Gary Howland
(Topsham, Devon)
(Challenger)
V
Stuart Evans
(Shaldon, Devon)
 

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

Colin Mees
(Exonia, Devon)

V
BYE
(Challenger)

Don Mason
(Uffculme, Devon)
W/O
Gary Howland
(Topsham, Devon)
(Challenger)

 
Gary Howland
(Topsham, Devon)

21 - 15
John Hooper
(Exonia, Devon)
(Challenger)

John Hooper
(Exonia, Devon)
(Challenger)

21 - 13
Ronald Cook
(Ottery St Mary, Devon)

Robert Bushell
(Paignton, Devon)
(Challenger)

V
BYE

 
Robert Bushell
(Paignton, Devon)
20 - 21
Ian Foster
(Newton Abbot, Devon)
(Challenger)

 
Ian Foster
(Newton Abbot, Devon)
20 - 21
Stuart Evans
(Shaldon, Devon)
(Challenger)

Ian Foster
(Newton Abbot, Devon)

V
BYE
(Challenger)

Dave Vinnicombe
(Torquay, Devon)
(Challenger)

V
BYE

Dave Vinnicombe
(Torquay, Devon)
(Challenger)
4 - 21
Stuart Evans
(Shaldon, Devon)

 

Stuart Evans
(Shaldon, Devon)
(Challenger)

V
BYE

Kevin Taylor
(Abbrook Park, Devon)
(Challenger)

21 - 19
Robert Honeywell
(Kings, Devon)

Kevin Taylor
(Abbrook Park, Devon)
(Challenger)
16 - 21
Alan Hirst
(Kings, Devon)

 

 
Alan Hirst
(Kings, Devon)
19 - 21
Alan Mann
(Newton Abbot, Devon)
(Challenger)

Alan Mann
(Newton Abbot, Devon)
(Challenger)
V
Brian Adams
(Plymouth North Down, Devon)
 

Alan Hirst
(Kings, Devon)
(Challenger)

W/O
Tim Lock
(Torquay, Devon)

Alan Mann
(Newton Abbot, Devon)

W/O
Roy Johnson
(Newton Abbot, Devon)
(Challenger)

Alan Mann
(Newton Abbot, Devon)
(Challenger)

21 - 16
Norman Owen
(Babbacombe, Devon)
 

Norman Owen
(Babbacombe, Devon)
(Challenger)

21 - 14
Oliver Lucas
(Shaldon, Devon)

Bill Grantham
(Plymouth - Sir Francis Drake, Devon)
(Challenger)

V
BYE

Bill Grantham
(Plymouth - Sir Francis Drake, Devon)
(Challenger)

W/O
John Kelly
(Pennycross Sports, Devon)
 

Bill Grantham
(Plymouth - Sir Francis Drake, Devon)
(Challenger)
9 - 21
Brian Adams
(Plymouth North Down, Devon)

 

John Kelly
(Pennycross Sports, Devon)

V
BYE
(Challenger)

John Stringfellow
(Plymouth - Sir Francis Drake, Devon)

V
BYE
(Challenger)

John Stringfellow
(Plymouth - Sir Francis Drake, Devon)
(Challenger)
14 - 21
Brian Adams
(Plymouth North Down, Devon)

 

Brian Adams
(Plymouth North Down, Devon)

21 - 17
Richard Catchpole
(Beacon Down (Plymouth), Devon)
(Challenger)

This site uses some unobtrusive cookies to store information on your computer. By using our site you accept our Terms And Conditions and Privacy Policy.

×