Men's Senior Singles (Over 55) - Area 13 - Hampshire

Preliminary Round
Play by Wed 26th May
Round 1
Play by Wed 9th Jun
Round 2
Play by Wed 23rd Jun
Quarter-Finals
Play by Wed 7th Jul
Semi-Finals
Play by Wed 21st Jul
Area Final (Neutral Green)
Play by Wed 4th Aug

Bryan Cherry
(Milton Park, Hampshire (East/North))
(Challenger)

21 - 9
Keith Jones
(Alexandra (Hants), Hampshire (East/North))

 
Bryan Cherry
(Milton Park, Hampshire (East/North))
8 - 21
Jamie Cooke
(Alexandra (Hants), Hampshire (East/North))
(Challenger)

Jamie Cooke
(Alexandra (Hants), Hampshire (East/North))
(Challenger)

21 - 11
Simon Batcheler
(Gosport, Hampshire (East/North))
 

Jamie Cooke
(Alexandra (Hants), Hampshire (East/North))
(Challenger)
V
Dave Webb
(Rowner, Hampshire (East/North))
 

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

Jamie Cooke
(Alexandra (Hants), Hampshire (East/North))

21 - 15
Neil Bunter
(Forton, Hampshire (East/North))
(Challenger)

Keith Raymond
(Bridgemary, Hampshire (East/North))
(Challenger)
W/O
Derek Holt
(Waterlooville, Hampshire (East/North))

 
Derek Holt
(Waterlooville, Hampshire (East/North))
13 - 21
Simon Batcheler
(Gosport, Hampshire (East/North))
(Challenger)

Charlie Read
(Crofton, Hampshire (East/North))
W/O
Simon Batcheler
(Gosport, Hampshire (East/North))
(Challenger)

Dave Webb
(Rowner, Hampshire (East/North))
(Challenger)

21 - 18
Dorian Bishop
(Fareham, Hampshire (East/North))

 
Dave Webb
(Rowner, Hampshire (East/North))

21 - 20
Richard Playford
(Fareham, Hampshire (East/North))
(Challenger)

Dave Webb
(Rowner, Hampshire (East/North))
(Challenger)

21 - 16
Phillip Drewball
(Southsea Waverley, Hampshire (East/North))
 

Michael Molloy
(Milton Park, Hampshire (East/North))
(Challenger)
W/O
Richard Playford
(Fareham, Hampshire (East/North))

John Blandford
(Leigh Park, Hampshire (East/North))
14 - 21
Phillip Drewball
(Southsea Waverley, Hampshire (East/North))
(Challenger)

Phillip Drewball
(Southsea Waverley, Hampshire (East/North))
(Challenger)

21 - 11
Stan Holdsworth
(Waterlooville, Hampshire (East/North))
 

Stan Holdsworth
(Waterlooville, Hampshire (East/North))
(Challenger)

21 - 6
Donovan David Lilley
(Alexandra (Hants), Hampshire (East/North))

Andrew Blight
(Aldershot Underwood, Hampshire (East/North))
(Challenger)

V
BYE

Andrew Blight
(Aldershot Underwood, Hampshire (East/North))
(Challenger)

W/O
David Hamilton
(Andover, Hampshire (East/North))
 

 
Andrew Blight
(Aldershot Underwood, Hampshire (East/North))
14 - 21
James Marsland
(Cove, Hampshire (East/North))
(Challenger)

James Marsland
(Cove, Hampshire (East/North))
(Challenger)
V
David Sims
(Alton, Hampshire (East/North))
 

David Hamilton
(Andover, Hampshire (East/North))

V
BYE
(Challenger)

James Marsland
(Cove, Hampshire (East/North))
(Challenger)

W/O
Alan Shelley
(Cove, Hampshire (East/North))

James Marsland
(Cove, Hampshire (East/North))
(Challenger)

W/O
Ric Newson
(Oakley, Hampshire (East/North))
 

Graham Hardy
(Pyestock, Hampshire (East/North))
(Challenger)
W/O
Ric Newson
(Oakley, Hampshire (East/North))

David Brindley
(Fleet United, Hampshire (East/North))
12 - 21
Carl Taylor
(Cove, Hampshire (East/North))
(Challenger)

 
Carl Taylor
(Cove, Hampshire (East/North))

21 - 10
Christopher Cranham
(Cove, Hampshire (East/North))
(Challenger)

 
Carl Taylor
(Cove, Hampshire (East/North))
17 - 21
David Sims
(Alton, Hampshire (East/North))
(Challenger)

Christopher Cranham
(Cove, Hampshire (East/North))

W/O
Terry Heath
(Oakley, Hampshire (East/North))
(Challenger)

Richard Holden
(Alton Social, Hampshire (East/North))

21 - 18
Gary Johnson
(Alton Social, Hampshire (East/North))
(Challenger)

 
Richard Holden
(Alton Social, Hampshire (East/North))
8 - 21
David Sims
(Alton, Hampshire (East/North))
(Challenger)

Terry Hart
(Cove, Hampshire (East/North))
W/O
David Sims
(Alton, Hampshire (East/North))
(Challenger)

Russell Kemp
(Fleming Park, Hampshire (Mid/West))

V
BYE
(Challenger)

Russell Kemp
(Fleming Park, Hampshire (Mid/West))
(Challenger)

23 - 8
Stewart Hathaway
(Waterside, Hampshire (Mid/West))
 

Russell Kemp
(Fleming Park, Hampshire (Mid/West))
(Challenger)

21 - 14
Ray Long
(Fleming Park, Hampshire (Mid/West))
 

 
Russell Kemp
(Fleming Park, Hampshire (Mid/West))
V
John Keat
(Atherley, Hampshire (Mid/West))
(Challenger)

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

Stewart Hathaway
(Waterside, Hampshire (Mid/West))

V
BYE
(Challenger)

Ray Long
(Fleming Park, Hampshire (Mid/West))

V
BYE
(Challenger)

 
Ray Long
(Fleming Park, Hampshire (Mid/West))

21 - 14
Malcolm Holmes
(Lyndhurst, Hampshire (Mid/West))
(Challenger)

Geoff Cross
(Waterside, Hampshire (Mid/West))
14 - 22
Malcolm Holmes
(Lyndhurst, Hampshire (Mid/West))
(Challenger)

John Keat
(Atherley, Hampshire (Mid/West))
(Challenger)

21 - 9
John Snell
(Littleton, Hampshire (Mid/West))

 
John Keat
(Atherley, Hampshire (Mid/West))

21 - 10
Ian Holmes
(Hedge End, Hampshire (Mid/West))
(Challenger)

John Keat
(Atherley, Hampshire (Mid/West))
(Challenger)

21 - 11
Neil Fletcher
(Lockswood, Hampshire (Mid/West))
 

Andrew Anderson
(Fleming Park, Hampshire (Mid/West))
19 - 22
Ian Holmes
(Hedge End, Hampshire (Mid/West))
(Challenger)

Neil Fletcher
(Lockswood, Hampshire (Mid/West))
(Challenger)

21 - 13
Robert Bines
(Eastleigh Rail, Hampshire (Mid/West))

 
Neil Fletcher
(Lockswood, Hampshire (Mid/West))

21 - 5
Peter Scannell
(Atherley, Hampshire (Mid/West))
(Challenger)

Ian McConachie
(Woolston & District, Hampshire (Mid/West))
(Challenger)
W/O
Peter Scannell
(Atherley, Hampshire (Mid/West))

ken dow
(Southampton (Old) Bowling Green, Hampshire (Mid/West))

21 - 19
Miles Belcher
(Mayfield Park, Hampshire (Mid/West))
(Challenger)

 
ken dow
(Southampton (Old) Bowling Green, Hampshire (Mid/West))

21 - 4
Mike Millington
(Fleming Park, Hampshire (Mid/West))
(Challenger)

 
ken dow
(Southampton (Old) Bowling Green, Hampshire (Mid/West))
10 - 21
Tim Orr
(Boscombe Cliff, Hampshire (Mid/West))
(Challenger)

 
Tim Orr
(Boscombe Cliff, Hampshire (Mid/West))
V
Chris Daniels
(Boscombe Cliff, Hampshire (Mid/West))
(Challenger)

Mike Millington
(Fleming Park, Hampshire (Mid/West))
(Challenger)

21 - 9
Steve Whitehead
(Banister Park, Hampshire (Mid/West))

Michael Squires
(Boscombe Cliff, Hampshire (Mid/West))
(Challenger)

V
BYE

 
Michael Squires
(Boscombe Cliff, Hampshire (Mid/West))
13 - 21
Tim Orr
(Boscombe Cliff, Hampshire (Mid/West))
(Challenger)

Tim Orr
(Boscombe Cliff, Hampshire (Mid/West))

21 - 10
Nicholas Cavill
(Fordingbridge, Hampshire (Mid/West))
(Challenger)

Brian Jones
(Southbourne, Hampshire (Mid/West))
12 - 21
Roger Baksa
(Bournemouth, Hampshire (Mid/West))
(Challenger)

Roger Baksa
(Bournemouth, Hampshire (Mid/West))
(Challenger)
18 - 21
Steven Hockham
(Southbourne, Hampshire (Mid/West))

 

Steven Hockham
(Southbourne, Hampshire (Mid/West))
(Challenger)
17 - 21
Chris Daniels
(Boscombe Cliff, Hampshire (Mid/West))

 

Steven Hockham
(Southbourne, Hampshire (Mid/West))

21 - 11
Stephen Burfield
(New Milton, Hampshire (Mid/West))
(Challenger)

Chris Daniels
(Boscombe Cliff, Hampshire (Mid/West))
(Challenger)

21 - 5
Colin Bingley
(Bournemouth, Hampshire (Mid/West))

Chris Daniels
(Boscombe Cliff, Hampshire (Mid/West))
(Challenger)

21 - 18
Alan Attenborough
(Fordingbridge, Hampshire (Mid/West))
 

Peter Streets
(Lymington, Hampshire (Mid/West))
(Challenger)
W/O
Alan Attenborough
(Fordingbridge, Hampshire (Mid/West))

This site uses some unobtrusive cookies to store information on your computer. By using our site you accept our Terms And Conditions and Privacy Policy.

×