Men's Senior Singles (Over 55) - Area 15 - Hertfordshire

Preliminary Round
Play by Wed 26th May
Round 1
Play by Wed 9th Jun
Round 2
Play by Wed 23rd Jun
Quarter-Finals
Play by Wed 7th Jul
Semi-Finals
Play by Wed 21st Jul
Area Final (Neutral Green)
Play by Wed 4th Aug

Steve Kilford
(Royston, Hertfordshire (North/East))

V
BYE
(Challenger)

 
Steve Kilford
(Royston, Hertfordshire (North/East))

21 - 15
Victor Greenberg
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

Steve Kilford
(Royston, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

21 - 16
Mark Harris
(Sawbridgeworth, Hertfordshire (North/East))
 

 
Steve Kilford
(Royston, Hertfordshire (North/East))
V
Richard Rogers
(Hoddesdon & Rye Park, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

Victor Greenberg
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))

V
BYE
(Challenger)

Mark Harris
(Sawbridgeworth, Hertfordshire (North/East))

V
BYE
(Challenger)

Mark Harris
(Sawbridgeworth, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

21 - 8
TREVOR MCKENZIE
(Bishop's Stortford, Hertfordshire (North/East))
 

TREVOR MCKENZIE
(Bishop's Stortford, Hertfordshire (North/East))

V
BYE
(Challenger)

Raymond Barwick
(Northaw & Cuffley, Hertfordshire (North/East))

V
BYE
(Challenger)

Raymond Barwick
(Northaw & Cuffley, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)
9 - 21
Michael Parsons
(Baldock Town, Hertfordshire (North/East))

 

 
Michael Parsons
(Baldock Town, Hertfordshire (North/East))
9 - 21
Richard Rogers
(Hoddesdon & Rye Park, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

Michael Parsons
(Baldock Town, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

V
BYE

Don Fox
(Sawbridgeworth, Hertfordshire (North/East))

V
BYE
(Challenger)

 
Don Fox
(Sawbridgeworth, Hertfordshire (North/East))
7 - 21
Richard Rogers
(Hoddesdon & Rye Park, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

Richard Rogers
(Hoddesdon & Rye Park, Hertfordshire (North/East))

V
BYE
(Challenger)

Alan Spicer
(Rosedale, Hertfordshire (North/East))

V
BYE
(Challenger)

Alan Spicer
(Rosedale, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

21 - 14
Rick Helm
(Bishop's Stortford, Hertfordshire (North/East))
 

Alan Spicer
(Rosedale, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

W/O
Cliff Moore
(Royston, Hertfordshire (North/East))
 

Alan Spicer
(Rosedale, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)
V
Dave Murphy
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))
 

Rick Helm
(Bishop's Stortford, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

V
BYE

Cliff Moore
(Royston, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

W/O
John Dowler
(Northaw & Cuffley, Hertfordshire (North/East))

Cliff Moore
(Royston, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

21 - 15
Ian Greig
(Baldock Town, Hertfordshire (North/East))
 

Robert Spence
(Whit Hern, Hertfordshire (North/East))
W/O
Ian Greig
(Baldock Town, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

Laurie Ramsay
(Royston, Hertfordshire (North/East))
W/O
Martin Nash
(Whit Hern, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

 
Martin Nash
(Whit Hern, Hertfordshire (North/East))
19 - 21
Dave Murphy
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

 
Dave Murphy
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))

21 - 11
Colin Dyer
(Rosedale, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

Garry Warrender
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))
8 - 21
Dave Murphy
(Buntingford, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

Colin Dyer
(Rosedale, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

V
BYE

Colin Dyer
(Rosedale, Hertfordshire (North/East))
(Challenger)

21 - 8
Robert Dempster
(Baldock Town, Hertfordshire (North/East))
 

Robert Dempster
(Baldock Town, Hertfordshire (North/East))

V
BYE
(Challenger)

Jeffrey Masters
(Potten End, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

V
BYE

Jeffrey Masters
(Potten End, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

21 - 15
Aidan O Connor
(Herts, Hertfordshire (South/West))
 

 
Jeffrey Masters
(Potten End, Hertfordshire (South/West))
8 - 21
Michael Poole
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

Michael Poole
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)
V
Stephen Maynard
(Harpenden, Hertfordshire (South/West))
 

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

Aidan O Connor
(Herts, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

V
BYE

Michael Poole
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))

V
BYE
(Challenger)

 
Michael Poole
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))

W/O
Joe Festa
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

Joe Festa
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

V
BYE

MARCO CASOTTI
(Abbots Langley, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

V
BYE

 
MARCO CASOTTI
(Abbots Langley, Hertfordshire (South/West))

21 - 14
Steve Wilson
(Potten End, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

 
MARCO CASOTTI
(Abbots Langley, Hertfordshire (South/West))
10 - 21
Stephen Maynard
(Harpenden, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

Steve Wilson
(Potten End, Hertfordshire (South/West))

21 - 20
Bob Kerry
(Tring, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

Stephen Bell
(Kings Langley, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)
6 - 21
David Houghton
(Garston, Hertfordshire (South/West))

David Houghton
(Garston, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)
8 - 21
Stephen Maynard
(Harpenden, Hertfordshire (South/West))

 

Stephen Maynard
(Harpenden, Hertfordshire (South/West))

W/O
steve keenan
(Bovingdon, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

Richard Pearce
(Potters Bar, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)
16 - 21
Chris Gray
(Berkhamsted, Hertfordshire (South/West))

Chris Gray
(Berkhamsted, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)
9 - 21
Philip Russell
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))

 

Philip Russell
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)
17 - 21
David Brooks
(Harpenden, Hertfordshire (South/West))

 

 
David Brooks
(Harpenden, Hertfordshire (South/West))
V
Jerry Rumball
(Garston, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

Philip Russell
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

21 - 4
David Holloway
(Tring, Hertfordshire (South/West))

Duane Harvey
(Croxley Guild, Hertfordshire (South/West))
18 - 21
David Brooks
(Harpenden, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

David Brooks
(Harpenden, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

21 - 12
Ian Snook
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))
 

Ian Snook
(Welwyn & District, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

22 - 4
James Gauthier
(Harperbury, Hertfordshire (South/West))

Dennis Horwood
(Mill End, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)
10 - 21
Jerry Rumball
(Garston, Hertfordshire (South/West))

Jerry Rumball
(Garston, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

21 - 11
John Godman
(Garston, Hertfordshire (South/West))
 

 
Jerry Rumball
(Garston, Hertfordshire (South/West))

21 - 18
Brian Parkes
(Batchwood Hall, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

John Godman
(Garston, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

21 - 20
Stephen Quy
(Oak Hill, Hertfordshire (South/West))

Stephen Collins
(Abbots Langley, Hertfordshire (South/West))
19 - 21
Tony Redford
(Harpenden, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

Tony Redford
(Harpenden, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)
W/O
Brian Parkes
(Batchwood Hall, Hertfordshire (South/West))

 

Brian Parkes
(Batchwood Hall, Hertfordshire (South/West))

W/O
Stephen Tanner
(Tring, Hertfordshire (South/West))
(Challenger)

This site uses some unobtrusive cookies to store information on your computer. By using our site you accept our Terms And Conditions and Privacy Policy.

×