Men's Senior Singles (Over 55) - Area 18 - Kent

Preliminary Round
Play by Wed 26th May
Round 1
Play by Wed 9th Jun
Round 2
Play by Wed 23rd Jun
Quarter-Finals
Play by Wed 7th Jul
Semi-Finals
Play by Wed 21st Jul
Area Final (Neutral Green)
Play by Wed 4th Aug

Gary Brock
(Bromley, Kent (North/West))
(Challenger)

V
BYE

 
Gary Brock
(Bromley, Kent (North/West))

21 - 15
Chris Smith
(Bromley, Kent (North/West))
(Challenger)

 
Gary Brock
(Bromley, Kent (North/West))
13 - 21
Stephen Lovell
(Bromley, Kent (North/West))
(Challenger)

 
Stephen Lovell
(Bromley, Kent (North/West))
V
Duncan Hanmore
(Borough Green, Kent (North/West))
(Challenger)

 
TBC
V
Clive Burnham
(Gravesend, Kent (North/West))
(Challenger)

TBC
(Challenger)
V
TBC
 

Chris Smith
(Bromley, Kent (North/West))
(Challenger)

V
BYE

Stephen Lovell
(Bromley, Kent (North/West))
(Challenger)

V
BYE

 
Stephen Lovell
(Bromley, Kent (North/West))

21 - 14
Leslie Walker
(South Hill Wood, Kent (North/West))
(Challenger)

Leslie Walker
(South Hill Wood, Kent (North/West))
(Challenger)

V
BYE

David Jones
(Royal Bank Of Scotland, Kent (North/West))
(Challenger)

V
BYE

David Jones
(Royal Bank Of Scotland, Kent (North/West))
(Challenger)

21 - 6
Phil Wiseman
(Wrotham, Kent (North/West))
 

David Jones
(Royal Bank Of Scotland, Kent (North/West))
(Challenger)
20 - 21
Duncan Hanmore
(Borough Green, Kent (North/West))

 

Phil Wiseman
(Wrotham, Kent (North/West))
(Challenger)

V
BYE

Duncan Hanmore
(Borough Green, Kent (North/West))

V
BYE
(Challenger)

Duncan Hanmore
(Borough Green, Kent (North/West))
(Challenger)

21 - 7
Mark Garrard
(Sidcup, Kent (North/West))
 

Mark Garrard
(Sidcup, Kent (North/West))
(Challenger)

21 - 7
Keith Bailey
(Kings, Kent (North/West))

Tony Kirby
(Royal Bank Of Scotland, Kent (North/West))
(Challenger)

W/O
Adrian Atkinson
(Sidcup, Kent (North/West))

 
Tony Kirby
(Royal Bank Of Scotland, Kent (North/West))
12 - 21
David Henning
(Sevenoaks, Kent (North/West))
(Challenger)

David Henning
(Sevenoaks, Kent (North/West))
(Challenger)
14 - 21
John Harwood
(Bromley, Kent (North/West))

 

 
John Harwood
(Bromley, Kent (North/West))
12 - 21
Clive Burnham
(Gravesend, Kent (North/West))
(Challenger)

David Henning
(Sevenoaks, Kent (North/West))

W/O
Tony Mason
(Sidcup, Kent (North/West))
(Challenger)

John Barnes
(West Wickham, Kent (North/West))
10 - 21
John Harwood
(Bromley, Kent (North/West))
(Challenger)

John Harwood
(Bromley, Kent (North/West))
(Challenger)

21 - 9
Stephen Medhurst
(Borough Green, Kent (North/West))
 

Trevor Wells
(Borough Green, Kent (North/West))
(Challenger)
10 - 21
Stephen Medhurst
(Borough Green, Kent (North/West))

Michael Baker
(Borstal, Kent (North/West))
(Challenger)
19 - 21
Alan Money
(Horton Kirby, Kent (North/West))

Alan Money
(Horton Kirby, Kent (North/West))
(Challenger)
5 - 21
Clive Burnham
(Gravesend, Kent (North/West))

 

 
Clive Burnham
(Gravesend, Kent (North/West))

21 - 16
Stephen Leonard
(Chatham, Kent (North/West))
(Challenger)

Matthew Wabe
(Cobham, Kent (North/West))
11 - 21
Clive Burnham
(Gravesend, Kent (North/West))
(Challenger)

Steve Marrett
(Vcd, Kent (North/West))

21 - 4
Alan Waterson
(OGF, Kent (North/West))
(Challenger)

Steve Marrett
(Vcd, Kent (North/West))
(Challenger)
8 - 21
Stephen Leonard
(Chatham, Kent (North/West))

 

Martin Groombridge
(Empire, Kent (North/West))
W/O
Stephen Leonard
(Chatham, Kent (North/West))
(Challenger)

Gary Carpenter
(Empire, Kent (North/West))
(Challenger)

21 - 13
Richard Gausby
(Borstal, Kent (North/West))

Gary Carpenter
(Empire, Kent (North/West))
(Challenger)
12 - 21
Ron Sydney
(Horton Kirby, Kent (North/West))

 

Ron Sydney
(Horton Kirby, Kent (North/West))
(Challenger)

21 - 15
graham knowles
(Appleyard, Kent (South/East))
 

 
Ron Sydney
(Horton Kirby, Kent (North/West))
V
Maurice Goldacre
(Bearsted & Thurnham, Kent (South/East))
(Challenger)

 
TBC
V
TBC
(Challenger)

Ron Sydney
(Horton Kirby, Kent (North/West))
(Challenger)

V
BYE

graham knowles
(Appleyard, Kent (South/East))

V
BYE
(Challenger)

 
graham knowles
(Appleyard, Kent (South/East))

21 - 8
Brian Chalklin
(Tonbridge, Kent (South/East))
(Challenger)

Brian Chalklin
(Tonbridge, Kent (South/East))

V
BYE
(Challenger)

David Easton
(Tunbridge Wells The Grove, Kent (South/East))
(Challenger)

V
BYE

 
David Easton
(Tunbridge Wells The Grove, Kent (South/East))

21 - 17
Keith Banes
(Sheerness Town (St. Georges), Kent (South/East))
(Challenger)

 
David Easton
(Tunbridge Wells The Grove, Kent (South/East))
11 - 21
Maurice Goldacre
(Bearsted & Thurnham, Kent (South/East))
(Challenger)

Keith Banes
(Sheerness Town (St. Georges), Kent (South/East))

V
BYE
(Challenger)

Andrew Harris
(Sheerness Town (St. Georges), Kent (South/East))
(Challenger)
12 - 21
Graham Holt
(Loose, Kent (South/East))

Graham Holt
(Loose, Kent (South/East))
(Challenger)
11 - 21
Maurice Goldacre
(Bearsted & Thurnham, Kent (South/East))

 

Maurice Goldacre
(Bearsted & Thurnham, Kent (South/East))
(Challenger)

21 - 15
Richard Murning
(Maidstone, Kent (South/East))

Rob Hunt
(Bearsted & Thurnham, Kent (South/East))
(Challenger)
8 - 21
Nick Bowden
(Appleyard, Kent (South/East))

 
Nick Bowden
(Appleyard, Kent (South/East))

21 - 17
Chris Taylor
(Folkestone Park, Kent (South/East))
(Challenger)

Nick Bowden
(Appleyard, Kent (South/East))
(Challenger)

21 - 3
Roger Herridge
(Lyminge, Kent (South/East))
 

 
Nick Bowden
(Appleyard, Kent (South/East))
V
Steven Wells
(Canterbury, Kent (South/East))
(Challenger)

Nigel Collison
(Hawkhurst, Kent (South/East))
9 - 21
Chris Taylor
(Folkestone Park, Kent (South/East))
(Challenger)

Gary Wood
(Sandwich, Kent (South/East))

21 - 19
Stephen Andrews
(Minster, Kent (South/East))
(Challenger)

 
Gary Wood
(Sandwich, Kent (South/East))
9 - 21
Roger Herridge
(Lyminge, Kent (South/East))
(Challenger)

Roger Herridge
(Lyminge, Kent (South/East))
(Challenger)

21 - 8
David Jukes
(Ashford Town, Kent (South/East))

Tony Petts
(Birchington-On-Sea, Kent (South/East))
(Challenger)

21 - 19
Alan Cornfoot
(Canterbury, Kent (South/East))

 
Tony Petts
(Birchington-On-Sea, Kent (South/East))
12 - 21
Steven Wells
(Canterbury, Kent (South/East))
(Challenger)

 
Steven Wells
(Canterbury, Kent (South/East))

21 - 15
Rick Travers
(Aylesham & Snowdown, Kent (South/East))
(Challenger)

Gordon Charlton
(Sandwich, Kent (South/East))
20 - 21
Steven Wells
(Canterbury, Kent (South/East))
(Challenger)

Keith Gates
(Hythe, Kent (South/East))
(Challenger)

21 - 4
Michael Hutchison
(Canterbury, Kent (South/East))

 
Keith Gates
(Hythe, Kent (South/East))
7 - 22
Rick Travers
(Aylesham & Snowdown, Kent (South/East))
(Challenger)

Ged Higgins
(Minster, Kent (South/East))
8 - 21
Rick Travers
(Aylesham & Snowdown, Kent (South/East))
(Challenger)

This site uses some unobtrusive cookies to store information on your computer. By using our site you accept our Terms And Conditions and Privacy Policy.

×