> Mixed Pairs - Northamptonshire

Preliminary Round
Play by Mon 13th May
Round 1
Play by Mon 27th May
Round 2
Play by Mon 10th Jun
Quarter-Finals
Play by Mon 24th Jun
Semi-Finals
Play by Mon 8th Jul
Area Final
Play by Mon 22nd Jul

Charles Finch
(Wellingborough, Northamptonshire)
W/O
Mark Barber
(Islip, Northamptonshire)
(Challenger)

 
Mark Barber
(Islip, Northamptonshire)

16 - 13
Ends: 18
Craig Bowler
(Wellingborough, Northamptonshire)
(Challenger)

 
Mark Barber
(Islip, Northamptonshire)
14 - 15
Ends: 19
Paul Hyde
(Wellingborough, Northamptonshire)
(Challenger)

Paul Hyde
(Wellingborough, Northamptonshire)
(Challenger)
13 - 19
Ends: 18
David LOVE
(Wellingborough, Northamptonshire)

 

 
David LOVE
(Wellingborough, Northamptonshire)
9 - 27
Adam Pitfield
(Thrapston, Northamptonshire)
(Challenger)

 
Adam Pitfield
(Thrapston, Northamptonshire)
V
CHRIS BLAND
(Northampton Express, Northamptonshire)
(Challenger)

Craig Bowler
(Wellingborough, Northamptonshire)
(Challenger)

22 - 5
Ends: 16
Grace Wilson
(Finedon, Northamptonshire)

Paul Hyde
(Wellingborough, Northamptonshire)

V
BYE
(Challenger)

Paul Hyde
(Wellingborough, Northamptonshire)
(Challenger)

15 - 9
Jenny Dempsey
(Higham Ferrers, Northamptonshire)
 

Jenny Dempsey
(Higham Ferrers, Northamptonshire)
(Challenger)

V
BYE

David LOVE
(Wellingborough, Northamptonshire)

V
BYE
(Challenger)

David LOVE
(Wellingborough, Northamptonshire)
(Challenger)

26 - 7
Ends: 18
Paul Buckley
(Higham Ferrers, Northamptonshire)
 

David LOVE
(Wellingborough, Northamptonshire)
(Challenger)

15 - 13
Ends: 18
Claire Snelling
(Wellingborough, Northamptonshire)
 

Paul Buckley
(Higham Ferrers, Northamptonshire)

V
BYE
(Challenger)

Ted Craddock
(Desborough Town, Northamptonshire)

V
BYE
(Challenger)

 
Ted Craddock
(Desborough Town, Northamptonshire)
14 - 15
Ends: 18
Claire Snelling
(Wellingborough, Northamptonshire)
(Challenger)

Claire Snelling
(Wellingborough, Northamptonshire)

V
BYE
(Challenger)

Richard Pinnock
(Higham Ferrers, Northamptonshire)

V
BYE
(Challenger)

 
Richard Pinnock
(Higham Ferrers, Northamptonshire)
7 - 20
Ends: 18
Sian Hughes-Jones
(Desborough Town, Northamptonshire)
(Challenger)

Sian Hughes-Jones
(Desborough Town, Northamptonshire)
(Challenger)
17 - 19
Ends: 18
Tina Broderick
(Wellingborough, Northamptonshire)

 

Tina Broderick
(Wellingborough, Northamptonshire)
(Challenger)
7 - 16
Adam Pitfield
(Thrapston, Northamptonshire)

 

Sian Hughes-Jones
(Desborough Town, Northamptonshire)
(Challenger)

V
BYE

Richard Horrell
(Thrapston, Northamptonshire)
(Challenger)

V
BYE

 
Richard Horrell
(Thrapston, Northamptonshire)
13 - 14
Ends: 19
Tina Broderick
(Wellingborough, Northamptonshire)
(Challenger)

Tina Broderick
(Wellingborough, Northamptonshire)
(Challenger)

V
BYE

Steven Norman
(Higham Ferrers, Northamptonshire)

V
BYE
(Challenger)

Steven Norman
(Higham Ferrers, Northamptonshire)
(Challenger)

15 - 14
Ends: 18
Lilli Murray
(Desborough Town, Northamptonshire)
 

Steven Norman
(Higham Ferrers, Northamptonshire)
(Challenger)
14 - 18
Adam Pitfield
(Thrapston, Northamptonshire)

 

Lilli Murray
(Desborough Town, Northamptonshire)
(Challenger)

V
BYE

Adam Pitfield
(Thrapston, Northamptonshire)

V
BYE
(Challenger)

Adam Pitfield
(Thrapston, Northamptonshire)
(Challenger)

W/O
Neil Gould
(Earls Barton, Northamptonshire)
 

Neil Gould
(Earls Barton, Northamptonshire)
(Challenger)

V
BYE

CHRIS BLAND
(Northampton Express, Northamptonshire)

V
BYE
(Challenger)

CHRIS BLAND
(Northampton Express, Northamptonshire)
(Challenger)

17 - 16
Ends: 19
Jill Welch
(Heyford, Northamptonshire)
 

CHRIS BLAND
(Northampton Express, Northamptonshire)
(Challenger)

17 - 11
Ends: 18
David Walker
(Kingsthorpe, Northamptonshire)
 

CHRIS BLAND
(Northampton Express, Northamptonshire)
(Challenger)

19 - 9
Ends: 16
Mick Sharpe
(Kingsthorpe, Northamptonshire)
 

 
CHRIS BLAND
(Northampton Express, Northamptonshire)

16 - 13
Ends: 18
Curtis Johnson
(Kingsthorpe, Northamptonshire)
(Challenger)

Jill Welch
(Heyford, Northamptonshire)

V
BYE
(Challenger)

David Walker
(Kingsthorpe, Northamptonshire)
(Challenger)

V
BYE

David Walker
(Kingsthorpe, Northamptonshire)
(Challenger)

21 - 10
Mark Courtney
(Kingsthorpe, Northamptonshire)
 

Mark Courtney
(Kingsthorpe, Northamptonshire)

V
BYE
(Challenger)

Philip Reeve
(Abington, Northamptonshire)

V
BYE
(Challenger)

Philip Reeve
(Abington, Northamptonshire)
(Challenger)
14 - 15
Ends: 19
Mick Sharpe
(Kingsthorpe, Northamptonshire)

 

 
Mick Sharpe
(Kingsthorpe, Northamptonshire)

19 - 11
Ends: 16
Allen Johnson
(Abington, Northamptonshire)
(Challenger)

Mick Sharpe
(Kingsthorpe, Northamptonshire)

V
BYE
(Challenger)

Allen Johnson
(Abington, Northamptonshire)
(Challenger)

V
BYE

Allen Johnson
(Abington, Northamptonshire)
(Challenger)

17 - 16
Ends: 19
Roger Tansley
(Kingsthorpe, Northamptonshire)
 

Roger Tansley
(Kingsthorpe, Northamptonshire)
(Challenger)

V
BYE

Debbie Cadd
(Abington, Northamptonshire)

V
BYE
(Challenger)

Debbie Cadd
(Abington, Northamptonshire)
(Challenger)

15 - 13
Ends: 18
Chloe Weston
(Northampton Express, Northamptonshire)
 

 
Debbie Cadd
(Abington, Northamptonshire)
17 - 19
Ends: 18
Curtis Johnson
(Kingsthorpe, Northamptonshire)
(Challenger)

Curtis Johnson
(Kingsthorpe, Northamptonshire)
(Challenger)

17 - 13
Ends: 18
Alice Moore
(Kislingbury, Northamptonshire)
 

Chloe Weston
(Northampton Express, Northamptonshire)

V
BYE
(Challenger)

Lee Pilkington
(Kislingbury, Northamptonshire)
(Challenger)

V
BYE

Lee Pilkington
(Kislingbury, Northamptonshire)
(Challenger)
11 - 23
Ends: 18
Curtis Johnson
(Kingsthorpe, Northamptonshire)

 

Curtis Johnson
(Kingsthorpe, Northamptonshire)

V
BYE
(Challenger)

Fred Bosworth
(Abington, Northamptonshire)

V
BYE
(Challenger)

Fred Bosworth
(Abington, Northamptonshire)
(Challenger)
16 - 17
Ends: 18
Alice Moore
(Kislingbury, Northamptonshire)

 

Alice Moore
(Kislingbury, Northamptonshire)
(Challenger)

19 - 12
Ends: 17
Kenneth Wiggins
(Brackley & District, Northamptonshire)
 

Alice Moore
(Kislingbury, Northamptonshire)
(Challenger)

V
BYE

Elaine Cox
(St Crispin, Northamptonshire)

14 - 7
Ends: 17
Ann-Marie Waters
(Roade, Northamptonshire)
(Challenger)

 
Elaine Cox
(St Crispin, Northamptonshire)
12 - 20
Ends: 17
Kenneth Wiggins
(Brackley & District, Northamptonshire)
(Challenger)

Kenneth Wiggins
(Brackley & District, Northamptonshire)
(Challenger)

24 - 12
Ends: 16
William Walker
(Northampton West End, Northamptonshire)

This site uses some unobtrusive cookies to store information on your computer. By using our site you accept our Terms And Conditions and Privacy Policy.

×